Här hittar ni det kompletta spelschemat med resultat för kvalet till EM 2016 i Frankrike. Spelschemat är sorterat på datum med start 7 september 2014 fram till och med sista kvaldatumet som är 13 oktober 2015. Sverige spelar som bekant i grupp G och Sveriges resultat och spelschema för EM-kvalet syns här nedan. Sverige spelar playoff till fotbolls EM 2016 den 12-14 november 2015 med retur 15-17 november. Motståndare stod det klart att det blev Danmark efter lottning till playoffen som skedde kl 11.30 den 18 oktober.

Playoff EM-kval 2016

Sverige är klara för playoff i EM-kvalet för att nå EM 2016 i Frankrike. Sveriges motståndare blir våra kära grannar Danmark, vilket på förhand nog var det svåraste laget Sverige kunde ställas emot. Så trots att vi var seedade får vi ett tufft motstånd. Playoff-matcherna spelas sedan den 12-14 november och returerna 15-17 november.

 

Spelschema Sveriges grupp G

2014-09-08 18:00 Ryssland – Liechtenstein  4  0
2014-09-08 20:45 Österrike – Sverige  1  1
2014-09-08 20:45 Montenegro – Moldavien  2  0
2014-10-09 20:45 Liechtenstein – Montenegro  0  0
2014-10-09 20:45 Moldavien – Österrike  1  2
2014-10-09 20:45 Sverige – Ryssland  1  1
2014-10-12 20:45 Österrike – Montenegro  1  0
2014-10-12 20:45 Ryssland – Moldavien  1  1
2014-10-12 20:45 Sverige – Liechtenstein  2  0
2014-11-15 18:00 Österrike – Ryssland  1  0
2014-11-15 18:00 Moldavien – Liechtenstein  0  1
2014-11-15 20:45 Montenegro – Sverige  1  1
2015-03-27 20:45 Liechtenstein – Österrike  0  5
2015-03-27 20:45 Moldavien – Sverige  0  2
2015-03-27 20:45 Montenegro – Ryssland (Avbruten)  0  0
2015-06-14 18:00 Liechtenstein – Moldavien  1  1
2015-06-14 18:00 Ryssland – Österrike  0  1
2015-06-14 20:45 Sverige – Montenegro  3  1
2015-09-05 20:45 Österrike – Moldavien  1  0
2015-09-05 20:45 Montenegro – Liechtenstein  2  0
2015-09-05 18:00 Ryssland – Sverige  1  0
2015-09-08 20:45 Liechtenstein – Ryssland  0  7
2015-09-08 20:45 Moldavien – Montenegro  0  2
2015-09-08 20:45 Sverige – Österrike  1  4
2015-10-09 20:45 Liechtenstein – Sverige  0  2
2015-10-09 20:45 Moldavien – Ryssland  1  2
2015-10-09 20:45 Montenegro – Österrike  2  3
2015-10-12 18:00 Österrike – Liechtenstein  3  0
2015-10-12 18:00 Ryssland – Montenegro  2  0
2015-10-12 18:00  Sverige – Moldavien  2  0

Komplett spelschema EM-kval

7 September 2014  (Grupp D)
Georgien Georgia
18.00
Republic of Ireland Irland
7 September 2014  (Grupp F)
Ungern Hungary
18.00
Northern Ireland Nordirland
7 September 2014  (Grupp I)
Danmark Denmark
18.00
Armenia Armenien
7 September 2014  (Grupp I)
Portugal Portugal
20.45
Albania Albanien
7 September 2014  (Grupp F)
Färöarna Faroe Islands
20.45
Finland Finland
7 September 2014  (Grupp F)
Grekland Greece
20.45
Romania Rumänien
7 September 2014  (Grupp D)
Tyskland Germany
20.45
Scotland Skottland
7 September 2014  (Grupp D)
Gibraltar Gibraltar
20.45
Poland Polen
8 September 2014  (Grupp G)
Ryssland Russia
18.00
Liechtenstein Liechtenstein
8 September 2014  (Grupp G)
Österrike Austria
20.45
Sweden Sverige
8 September 2014  (Grupp G)
Montenegro Montenegro
20.45
Moldova Moldavien
8 September 2014  (Grupp C)
Luxemburg Luxembourg
20.45
Belarus Vitryssland
8 September 2014  (Grupp C)
Spanien Spain
20.45
FYROM Makedonien
8 September 2014  (Grupp C)
Ukraina Ukraine
20.45
Slovakia Slovakien
8 September 2014  (Grupp E)
Estland Estonia
20.45
Slovenia Slovenien
8 September 2014  (Grupp E)
San Marino San Marino
20.45
Lithuania Litauen
8 September 2014  (Grupp E)
Schweiz Switzerland
20.45
England England
9 September 2014  (Grupp A)
Kazakstan Kazakhstan
18.00
Latvia Lettland
9 September 2014  (Grupp H)
Azerbajdzjan Azerbaijan
18.00
Bulgaria Bulgarien
9 September 2014  (Grupp H)
Kroatien Croatia
20.45
Malta Malta
9 September 2014  (Grupp H)
Norge Norway
20.45
Italy Italien
9 September 2014  (Grupp A)
Tjeckien Czech Republic
20.45
Netherlands Holland
9 September 2014  (Grupp A)
Island Iceland
20.45
Turkey Turkiet
9 September 2014  (Grupp B)
Andorra Andorra
20.45
Wales Wales
9 September 2014  (Grupp B)
Bosnien & Hercegovina Bosnia and Herzegovina
20.45
Cyprus Cypern
9 September 2014  (Grupp B)
Israel Israel
20.45
Belgium Belgien
9 Oktober 2014  (Grupp C)
Vitryssland Belarus
20.45
Ukraine Ukraina
9 Oktober 2014  (Grupp C)
Makedonien FYROM
20.45
Luxembourg Luxemburg
9 Oktober 2014  (Grupp C)
Slovakien Slovakia
20.45
Spain Spanien
9 Oktober 2014  (Grupp E)
England England
20.45
San Marino San Marino
9 Oktober 2014  (Grupp E)
Litauen Lithuania
20.45
Estonia Estland
9 Oktober 2014  (Grupp E)
Slovenien Slovenia
20.45
Switzerland Schweiz
9 Oktober 2014  (Grupp G)
Liechtenstein Liechtenstein
20.45
Montenegro Montenegro
9 Oktober 2014  (Grupp G)
Moldavien Moldova
20.45
Austria Österrike
9 Oktober 2014  (Grupp G)
Sverige Sweden
20.45
Russia Ryssland
10 Oktober 2014  (Grupp A)
Lettland Latvia
20.45
Iceland Island
10 Oktober 2014  (Grupp A)
Holland Netherlands
20.45
Kazakhstan Kazakstan
10 Oktober 2014  (Grupp A)
Turkiet Turkey
20.45
Czech Republic Tjeckien
10 Oktober 2014  (Grupp B)
Belgien Belgium
20.45
Andorra Andorra
10 Oktober 2014  (Grupp B)
Cypern Cyprus
20.45
Israel Israel
10 Oktober 2014  (Grupp B)
Wales Wales
20.45
Bosnia and Herzegovina Bosnien & Hercegovina
10 Oktober 2014  (Grupp H)
Bulgarien Bulgaria
20.45
Croatia Kroatien
10 Oktober 2014  (Grupp H)
Italien Italy
20.45
Azerbaijan Azerbajdzjan
10 Oktober 2014  (Grupp H)
Malta Malta
20.45
Norway Norge
11 Oktober 2014  (Grupp D)
Irland Republic of Ireland
18.00
Gibraltar Gibraltar
11 Oktober 2014  (Grupp D)
Skottland Scotland
18.00
Georgia Georgien
11 Oktober 2014  (Grupp F)
Rumänien Romania
18.00
Hungary Ungern
11 Oktober 2014  (Grupp I)
Armenien Armenia
18.00
Serbia Serbia
11 Oktober 2014  (Grupp I)
Albanien Albania
20.45
Denmark Danmark
11 Oktober 2014  (Grupp F)
Finland Finland
20.45
Greece Grekland
11 Oktober 2014  (Grupp F)
Nordirland Northern Ireland
20.45
Faroe Islands Färöarna
11 Oktober 2014  (Grupp D)
Polen Poland
20.45
Germany Tyskland
12 Oktober 2014  (Grupp C)
Ukraina Ukraine
18.00
FYROM Makedonien
12 Oktober 2014  (Grupp E)
Estland Estonia
18.00
England England
12 Oktober 2014  (Grupp G)
Österrike Austria
18.00
Montenegro Montenegro
12 Oktober 2014  (Grupp G)
Ryssland Russia
18.00
Moldova Moldavien
12 Oktober 2014  (Grupp G)
Sverige Sweden
20.45
Liechtenstein Liechtenstein
12 Oktober 2014  (Grupp E)
Litauen Lithuania
20.45
Slovenia Slovenien
12 Oktober 2014  (Grupp C)
Vitryssland Belarus
20.45
Slovakia Slovakien
12 Oktober 2014  (Grupp C)
Luxemburg Luxembourg
20.45
Spain Spanien
13 Oktober 2014  (Grupp A)
Kazakstan Kazakhstan
18.00
Czech Republic Tjeckien
13 Oktober 2014  (Grupp A)
Island Iceland
20.45
Netherlands Holland
13 Oktober 2014  (Grupp A)
Lettland Latvia
20.45
Turkey Turkiet
13 Oktober 2014  (Grupp B)
Andorra Andorra
20.45
Israel Israel
13 Oktober 2014  (Grupp B)
Bosnien & Hercegovina Bosnia and Herzegovina
20.45
Belgium Belgien
13 Oktober 2014  (Grupp B)
Wales Wales
20.45
Cyprus Cypern
13 Oktober 2014  (Grupp H)
Kroatien Croatia
20.45
Azerbaijan Azerbajdzjan
13 Oktober 2014  (Grupp H)
Malta Malta
20.45
Italy Italien
13 Oktober 2014  (Grupp H)
Norge Norway
20.45
Bulgaria Bulgarien
14 Oktober 2014  (Grupp D)
Tyskland Germany
20.45
Republic of Ireland Irland
14 Oktober 2014  (Grupp D)
Polen Poland
20.45
Scotland Skottland
14 Oktober 2014  (Grupp E)
San Marino San Marino
20.45
Switzerland Schweiz
14 Oktober 2014  (Grupp F)
Färöarna Faroe Islands
20.45
Hungary Ungern
14 Oktober 2014  (Grupp F)
Finland Finland
20.45
Romania Rumänien
14 Oktober 2014  (Grupp F)
Grekland Greece
20.45
Northern Ireland Nordirland
14 Oktober 2014  (Grupp I)
Danmark Denmark
20.45
Portugal Portugal
14 Oktober 2014  (Grupp I)
Serbia Serbia
20.45
Albania Albanien
14 Oktober 2014  (Grupp D)
Gibraltar Gibraltar
20.45
Georgia Georgien
14 November 2014  (Grupp D)
Georgien Georgia
18.00
Poland Polen
14 November 2014  (Grupp D)
Tyskland Germany
20.45
Gibraltar Gibraltar
14 November 2014  (Grupp D)
Skottland Scotland
20.45
Republic of Ireland Irland
14 November 2014  (Grupp F)
Grekland Greece
20.45
Faroe Islands Färöarna
14 November 2014  (Grupp F)
Ungern Hungary
20.45
Finland Finland
14 November 2014  (Grupp F)
Rumänien Romania
20.45
Northern Ireland Nordirland
14 November 2014  (Grupp I)
Portugal Portugal
20.45
Armenia Armenien
14 November 2014  (Grupp I)
Serbia Serbia
20.45
Denmark Danmark
15 November 2014  (Grupp C)
Luxemburg Luxembourg
18.00
Ukraine Ukraina
15 November 2014  (Grupp E)
England England
18.00
Slovenia Slovenien
15 November 2014  (Grupp E)
San Marino San Marino
18.00
Estonia Estland
15 November 2014  (Grupp G)
Österrike Austria
18.00
Russia Ryssland
15 November 2014  (Grupp G)
Moldavien Moldova
18.00
Liechtenstein Liechtenstein
15 November 2014  (Grupp G)
Montenegro Montenegro
20.45
Sweden Sverige
15 November 2014  (Grupp C)
Spanien Spain
20.45
Belarus Vitryssland
15 November 2014  (Grupp E)
Schweiz Switzerland
20.45
Lithuania Litauen
15 November 2014  (Grupp C)
Makedonien FYROM
20.45
Slovakia Slovakien
16 November 2014  (Grupp A)
Holland Netherlands
18.00
Latvia Lettland
16 November 2014  (Grupp B)
Belgien Belgium
18.00
Wales Wales
16 November 2014  (Grupp B)
Cypern Cyprus
18.00
Andorra Andorra
16 November 2014  (Grupp H)
Azerbajdzjan Azerbaijan
18.00
Norway Norge
16 November 2014  (Grupp H)
Bulgarien Bulgaria
20.45
Malta Malta
16 November 2014  (Grupp H)
Italien Italy
20.45
Croatia Kroatien
16 November 2014  (Grupp B)
Israel Israel
20.45
Bosnia and Herzegovina Bosnien & Hercegovina
16 November 2014  (Grupp A)
Tjeckien Czech Republic
20.45
Iceland Island
16 November 2014  (Grupp A)
Turkiet Turkey
20.45
Kazakhstan Kazakstan
27 mars 2015  (Grupp C)
Makedonien FYROM
20.45
Belarus Vitryssland
27 mars 2015  (Grupp C)
Slovakien Slovakia
20.45
Luxembourg Luxemburg
27 mars 2015  (Grupp C)
Spanien Spain
20.45
Ukraine Ukraina
27 mars 2015  (Grupp E)
England England
20.45
Lithuania Litauen
27 mars 2015  (Grupp E)
Slovenien Slovenia
20.45
San Marino San Marino
27 mars 2015  (Grupp E)
Schweiz Switzerland
20.45
Estonia Estland
27 mars 2015  (Grupp G)
Liechtenstein Liechtenstein
20.45
Austria Österrike
27 mars 2015  (Grupp G)
Moldavien Moldova
20.45
Sweden Sverige
27 mars 2015  (Grupp G)
Montenegro Montenegro
20.45
Russia Ryssland
28 mars 2015  (Grupp A)
Kazakstan Kazakhstan
16.00
Iceland Island
28 mars 2015  (Grupp A)
Tjeckien Czech Republic
18.00
Latvia Lettland
28 mars 2015  (Grupp H)
Azerbajdzjan Azerbaijan
18.00
Malta Malta
28 mars 2015  (Grupp H)
Kroatien Croatia
18.00
Norway Norge
28 mars 2015  (Grupp H)
Bulgarien Bulgaria
20.45
Italy Italien
28 mars 2015  (Grupp A)
Holland Netherlands
20.45
Turkey Turkiet
28 mars 2015  (Grupp B)
Andorra Andorra
20.45
Bosnia and Herzegovina Bosnien & Hercegovina
28 mars 2015  (Grupp B)
Belgien Belgium
20.45
Cyprus Cypern
28 mars 2015  (Grupp B)
Israel Israel
20.45
Wales Wales
29 mars 2015  (Grupp D)
Georgien Georgia
18.00
Germany Tyskland
29 mars 2015  (Grupp D)
Skottland Scotland
18.00
Gibraltar Gibraltar
29 mars 2015  (Grupp F)
Nordirland Northern Ireland
18.00
Finland Finland
29 mars 2015  (Grupp F)
Rumänien Romania
18.00
Faroe Islands Färöarna
29 mars 2015  (Grupp I)
Albanien Albania
18.00
Armenia Armenien
29 mars 2015  (Grupp I)
Portugal Portugal
20.45
Serbia Serbia
29 mars 2015  (Grupp F)
Ungern Hungary
20.45
Greece Grekland
29 mars 2015  (Grupp D)
Irland Republic of Ireland
20.45
Poland Polen
12 juni 2015  (Grupp A)
Kazakstan Kazakhstan
18.00
Turkey Turkiet
12 juni 2015  (Grupp A)
Island Iceland
20.45
Czech Republic Tjeckien
12 juni 2015  (Grupp A)
Lettland Latvia
20.45
Netherlands Holland
12 juni 2015  (Grupp B)
Andorra Andorra
20.45
Cyprus Cypern
12 juni 2015  (Grupp B)
Bosnien & Hercegovina Bosnia and Herzegovina
20.45
Israel Israel
12 juni 2015  (Grupp B)
Wales Wales
20.45
Belgium Belgien
12 juni 2015  (Grupp H)
Kroatien Croatia
20.45
Italy Italien
12 juni 2015  (Grupp H)
Malta Malta
20.45
Bulgaria Bulgarien
12 juni 2015  (Grupp H)
Norge Norway
20.45
Azerbaijan Azerbajdzjan
13 juni 2015  (Grupp D)
Polen Poland
18.00
Georgia Georgien
13 juni 2015  (Grupp D)
Irland Republic of Ireland
18.00
Scotland Skottland
13 juni 2015  (Grupp F)
Finland Finland
18.00
Hungary Ungern
13 juni 2015  (Grupp I)
Armenien Armenia
18.00
Portugal Portugal
13 juni 2015  (Grupp I)
Danmark Denmark
20.45
Serbia Serbia
13 juni 2015  (Grupp F)
Nordirland Northern Ireland
20.45
Romania Rumänien
13 juni 2015  (Grupp F)
Färöarna Faroe Islands
20.45
Greece Grekland
13 juni 2015  (Grupp D)
Gibraltar Gibraltar
20.45
Germany Tyskland
14 juni 2015  (Grupp C)
Ukraina Ukraine
18.00
Luxembourg Luxemburg
14 juni 2015  (Grupp E)
Estland Estonia
18.00
San Marino San Marino
14 juni 2015  (Grupp E)
Slovenien Slovenia
18.00
England England
14 juni 2015  (Grupp G)
Liechtenstein Liechtenstein
18.00
Moldova Moldavien
14 juni 2015  (Grupp G)
Ryssland Russia
18.00
Austria Österrike
14 juni 2015  (Grupp G)
Sverige Sweden
20.45
Montenegro Montenegro
14 juni 2015  (Grupp E)
Litauen Lithuania
20.45
Switzerland Schweiz
14 juni 2015  (Grupp C)
Vitryssland Belarus
20.45
Spain Spanien
14 juni 2015  (Grupp C)
Slovakien Slovakia
20.45
FYROM Makedonien
3 September 2015  (Grupp H)
Azerbajdzjan Azerbaijan
18.00
Croatia Kroatien
3 September 2015  (Grupp H)
Bulgarien Bulgaria
20.45
Norway Norge
3 September 2015  (Grupp H)
Italien Italy
20.45
Malta Malta
3 September 2015  (Grupp A)
Tjeckien Czech Republic
20.45
Kazakhstan Kazakstan
3 September 2015  (Grupp A)
Holland Netherlands
20.45
Iceland Island
3 September 2015  (Grupp A)
Turkiet Turkey
20.45
Latvia Lettland
3 September 2015  (Grupp B)
Belgien Belgium
20.45
Bosnia and Herzegovina Bosnien & Hercegovina
3 September 2015  (Grupp B)
Cypern Cyprus
20.45
Wales Wales
3 September 2015  (Grupp B)
Israel Israel
20.45
Andorra Andorra
4 September 2015  (Grupp D)
Georgien Georgia
18.00
Scotland Skottland
4 September 2015  (Grupp D)
Tyskland Germany
20.45
Poland Polen
4 September 2015  (Grupp D)
Gibraltar Gibraltar
20.45
Republic of Ireland Irland
4 September 2015  (Grupp F)
Färöarna Faroe Islands
20.45
Northern Ireland Nordirland
4 September 2015  (Grupp F)
Grekland Greece
20.45
Finland Finland
4 September 2015  (Grupp F)
Ungern Hungary
20.45
Romania Rumänien
4 September 2015  (Grupp I)
Danmark Denmark
20.45
Albania Albanien
4 September 2015  (Grupp I)
Serbia Serbia
20.45
Armenia Armenien
4 September 2015  (Grupp I)
Danmark Denmark
20.45
Portugal Portugal
5 September 2015  (Grupp C)
Luxemburg Luxembourg
18.00
FYROM Makedonien
5 September 2015  (Grupp C)
Ukraina Ukraine
18.00
Belarus Vitryssland
5 September 2015  (Grupp E)
Estland Estonia
18.00
Lithuania Litauen
5 September 2015  (Grupp E)
San Marino San Marino
18.00
England England
5 September 2015  (Grupp G)
Ryssland Russia
18.00
Sweden Sverige
5 September 2015  (Grupp G)
Österrike Austria
20.45
Moldova Moldavien
5 September 2015  (Grupp G)
Montenegro Montenegro
20.45
Liechtenstein Liechtenstein
5 September 2015  (Grupp E)
Schweiz Switzerland
20.45
Slovenia Slovenien
5 September 2015  (Grupp C)
Spanien Spain
20.45
Slovakia Slovakien
6 September 2015  (Grupp A)
Lettland Latvia
18.00
Czech Republic Tjeckien
6 September 2015  (Grupp A)
Turkiet Turkey
18.00
Netherlands Holland
6 September 2015  (Grupp B)
Wales Wales
18.00
Israel Israel
6 September 2015  (Grupp H)
Malta Malta
18.00
Azerbaijan Azerbajdzjan
6 September 2015  (Grupp H)
Norge Norway
18.00
Croatia Kroatien
6 September 2015  (Grupp H)
Italien Italy
20.45
Bulgaria Bulgarien
6 September 2015  (Grupp B)
Bosnien & Hercegovina Bosnia and Herzegovina
20.45
Andorra Andorra
6 September 2015  (Grupp B)
Cypern Cyprus
20.45
Belgium Belgien
6 September 2015  (Grupp A)
Island Iceland
20.45
Kazakhstan Kazakstan
7 September 2015  (Grupp I)
Armenien Armenia
18.00
Denmark Danmark
7 September 2015  (Grupp I)
Albanien Albania
20.45
Portugal Portugal
7 September 2015  (Grupp D)
Polen Poland
20.45
Gibraltar Gibraltar
7 September 2015  (Grupp D)
Irland Republic of Ireland
20.45
Georgia Georgien
7 September 2015  (Grupp D)
Skottland Scotland
20.45
Germany Tyskland
7 September 2015  (Grupp F)
Finland Finland
20.45
Faroe Islands Färöarna
7 September 2015  (Grupp F)
Nordirland Northern Ireland
20.45
Hungary Ungern
7 September 2015  (Grupp F)
Rumänien Romania
20.45
Greece Grekland
8 September 2015  (Grupp C)
Vitryssland Belarus
20.45
Luxembourg Luxemburg
8 September 2015  (Grupp C)
Makedonien FYROM
20.45
Spain Spanien
8 September 2015  (Grupp C)
Slovakien Slovakia
20.45
Ukraine Ukraina
8 September 2015  (Grupp E)
England England
20.45
Switzerland Schweiz
8 September 2015  (Grupp E)
Litauen Lithuania
20.45
San Marino San Marino
8 September 2015  (Grupp E)
Slovenien Slovenia
20.45
Estonia Estland
8 September 2015  (Grupp G)
Liechtenstein Liechtenstein
20.45
Russia Ryssland
8 September 2015  (Grupp G)
Moldavien Moldova
20.45
Montenegro Montenegro
8 September 2015  (Grupp G)
Sverige Sweden
20.45
Austria Österrike
8 Oktober 2015  (Grupp D)
Georgien Georgia
18.00
Gibraltar Gibraltar
8 Oktober 2015  (Grupp D)
Irland Republic of Ireland
20.45
Germany Tyskland
8 Oktober 2015  (Grupp D)
Skottland Scotland
20.45
Poland Polen
8 Oktober 2015  (Grupp F)
Ungern Hungary
20.45
Faroe Islands Färöarna
8 Oktober 2015  (Grupp F)
Nordirland Northern Ireland
20.45
Greece Grekland
8 Oktober 2015  (Grupp F)
Rumänien Romania
20.45
Finland Finland
8 Oktober 2015  (Grupp I)
Albanien Albania
20.45
Serbia Serbia
8 Oktober 2015  (Grupp I)
Portugal Portugal
20.45
Denmark Danmark
9 Oktober 2015  (Grupp C)
Makedonien FYROM
20.45
Ukraine Ukraina
9 Oktober 2015  (Grupp C)
Slovakien Slovakia
20.45
Belarus Vitryssland
9 Oktober 2015  (Grupp C)
Spanien Spain
20.45
Luxembourg Luxemburg
9 Oktober 2015  (Grupp E)
England England
20.45
Estonia Estland
9 Oktober 2015  (Grupp E)
Slovenien Slovenia
20.45
Lithuania Litauen
9 Oktober 2015  (Grupp E)
Schweiz Switzerland
20.45
San Marino San Marino
9 Oktober 2015  (Grupp G)
Liechtenstein Liechtenstein
20.45
Sweden Sverige
9 Oktober 2015  (Grupp G)
Moldavien Moldova
20.45
Russia Ryssland
9 Oktober 2015  (Grupp G)
Montenegro Montenegro
20.45
Austria Österrike
10 Oktober 2015  (Grupp A)
Island Iceland
18.00
Latvia Lettland
10 Oktober 2015  (Grupp A)
Kazakstan Kazakhstan
18.00
Netherlands Holland
10 Oktober 2015  (Grupp H)
Azerbajdzjan Azerbaijan
18.00
Italy Italien
10 Oktober 2015  (Grupp H)
Norge Norway
18.00
Malta Malta
10 Oktober 2015  (Grupp H)
Kroatien Croatia
20.45
Bulgaria Bulgarien
10 Oktober 2015  (Grupp A)
Tjeckien Czech Republic
20.45
Turkey Turkiet
10 Oktober 2015  (Grupp B)
Andorra Andorra
20.45
Belgium Belgien
10 Oktober 2015  (Grupp B)
Bosnien & Hercegovina Bosnia and Herzegovina
20.45
Wales Wales
10 Oktober 2015  (Grupp B)
Israel Israel
20.45
Cyprus Cypern
11 Oktober 2015  (Grupp F)
Färöarna Faroe Islands
18.00
Romania Rumänien
11 Oktober 2015  (Grupp F)
Finland Finland
18.00
Northern Ireland Nordirland
11 Oktober 2015  (Grupp F)
Grekland Greece
18.00
Hungary Ungern
11 Oktober 2015  (Grupp I)
Armenien Armenia
18.00
Albania Albanien
11 Oktober 2015  (Grupp I)
Serbia Serbia
18.00
Portugal Portugal
11 Oktober 2015  (Grupp D)
Tyskland Germany
20.45
Georgia Georgien
11 Oktober 2015  (Grupp D)
Gibraltar Gibraltar
20.45
Scotland Skottland
11 Oktober 2015  (Grupp D)
Polen Poland
20.45
Republic of Ireland Irland
12 Oktober 2015  (Grupp G)
Österrike Austria
18.00
Liechtenstein Liechtenstein
12 Oktober 2015  (Grupp G)
Ryssland Russia
18.00
Montenegro Montenegro
12 Oktober 2015  (Grupp G)
Sverige Sweden
18.00
Moldova Moldavien
12 Oktober 2015  (Grupp C)
Vitryssland Belarus
20.45
FYROM Makedonien
12 Oktober 2015  (Grupp C)
Luxemburg Luxembourg
20.45
Slovakia Slovakien
12 Oktober 2015  (Grupp C)
Ukraina Ukraine
20.45
Spain Spanien
12 Oktober 2015  (Grupp E)
Estland Estonia
20.45
Switzerland Schweiz
12 Oktober 2015  (Grupp E)
Litauen Lithuania
20.45
England England
12 Oktober 2015  (Grupp E)
San Marino San Marino
20.45
Slovenia Slovenien
13 Oktober 2015  (Grupp A)
Lettland Latvia
20.45
Kazakhstan Kazakstan
13 Oktober 2015  (Grupp A)
Holland Netherlands
20.45
Czech Republic Tjeckien
13 Oktober 2015  (Grupp A)
Turkiet Turkey
20.45
Iceland Island
13 Oktober 2015  (Grupp B)
Belgien Belgium
20.45
Israel Israel
13 Oktober 2015  (Grupp B)
Cypern Cyprus
20.45
Bosnia and Herzegovina Bosnien & Hercegovina
13 Oktober 2015  (Grupp B)
Wales Wales
20.45
Andorra Andorra
13 Oktober 2015  (Grupp H)
Bulgarien Bulgaria
20.45
Azerbaijan Azerbajdzjan
13 Oktober 2015  (Grupp H)
Italien Italy
20.45
Norway Norge
13 Oktober 2015  (Grupp H)
Malta Malta
20.45
Croatia Kroatien